Zloženie

Naše výrobky sú zložené výlučne z prírodných zložiek a to:

  • Liečivé rastliny s najčistejších oblastí balkánskeho polostrova.
  • Za studena lisovaný olivový olej najvyššej kvality.
  • Bylinný vosk získaný z palmy zo severného Mexika.
  • Čistý včelí vosk, ktorý neobsahuje parafín, pesticídy, živicu a iné nečistoty.
  • Čistený propolis.
  • Éterické oleje levandule, čajovníka, eukalyptu a citróna.
  • Extrakt z konského gaštanu.
  • Extrakt z papričky Cayenne.

O zložení

Liečivé rastliny

Balzamy, ktoré vyrába EKO MELEM, používajú sa iba pozorne vybrané liečivé rastliny. Obchodná politika firmy je taká, že sa pri výbere liečivých rastlín prvorado dáva dôraz na kvalitu a na zemepisný pôvod. Okrem kvality, dáva sa dôraz aj na spôsob a kvalitu sušenia a spracovanie, tak podľa tých kritérií môžeme iba povedať, že používame liečivé rastliny najvyššej kvality. Ďakujúc dlhej tradícii a znalosti jednotlivých rastlín, dosiahli sme maximálny synergický efekt, ktorý je nutný na vytváranie kvalitného výrobku. Veľmi dôležité je vyzdvihnúť, že žiadna liečivá rastlina nevyvoláva negatívne vedľajšie účinky na pokožky, a z ohľadom na tento fakt, v doterajšej praxe nemáme zaznamenaný žiadny prípad, žeby použitie balzamu vyvolalo hocijaké kontraindikácie a alergické reakcie.

Éterické oleje

Dávno je stanovené, že éterické oleje majú antiseptickú a antibakteriálnu moc, takže máme v dispozícii prírodné antibiotiká. Takým typom terapie liečia sa infekcie dýchacích ciest, kožné choroby, na posilnenie imunity a na úľavu od stresu.

Éterické oleje sú komplexné zmesi uhľovodíka, alkoholu, fenolu, ketónov, aldehydov, kyselín, esterov, oxidov, merkaptánov a iných alifatických, aromatických a heterocyklických zlúčenín. Tie sa vyznačujú príjemnou vôňou a vysokým obsahom terpénov a gáfru. Éterické oleje sú takmer vo všetkých rastlinách, a dávajú im charakteristickú vôňu.

Používajú sa vo farmácii, v kozmetike ako vonne látky, a v chemickom priemysle na získanie terpénu a gáfru.

Eko balzam obsahujú éterické oleje levandule, čajovníka, citrónu a eukalyptu.

Protizápalový a antibakteriálny účinok éterických olejov levandule užitočné je pri infekčných ochorení dýchacích ciest, tráviaceho traktu (zápal hrubého čreva, infekčné hnačky, zápalové ochorenie čriev, parazitov a črevných červov), urogenitálneho systému (zápal močového mechúra, pohlavných chorôb, eliminuje menštruačné ťažkosti), ústna dutina (absces, cysty, vredy, zápal ďasien), a kože (rany , poranenia, popáleniny, začervenanie, infekcie), pre všeobecné bolesti (znižuje alebo odstraňuje bolesti hlavy, reumatické bolesti vo svaloch).

Olivový olej

Naše balzamy obsahujú za studena lisovaný olivový olej výnimočnej čistoty a kvality. Dovezené je z Grécka so všetkými potrebnými certifikátmi o pôvode a kvalite. Kombináciou slávnych kvalitných gréckych olív a ich systémom spracovania talianskou technológiou dostali sme olivový olej, ktorý plne vyhovuje výrobe balzamu. Chemické a mikrobiologické analýzy v Ústave verejného zdravotníctva nám to potvrdili.

Vďaka vysokej kvalite tohto za studena lisovaného olivového oleja, stal sa kľúčovou zložkou prírodnej kozmetiky. Keďže je olivový olej v našich balzamoch zastúpený vo vysokom percente, veľmi je dôležité balzamy chrániť pri teplote do 25 ° C aby sa číslo peroxidov nezmenilo, lebo on vplýva na životnosť balzamu.

Vosk

Pri výrobe balzamov používame dva druhy vosku. V menšom množstve je to bylinný vosk Candelilla, ktorý má pôvod v severných častiach Mexika. Získava sa z jedného druhu palmy krovinatého tvaru, je ľahko rozpustný v olivovom oleji, dáva stabilitu produktu, ľahké rozotieranie a lesk. Vo väčšom percente sa používa čistý včelí vosk, má prospešný účinok na pokožku, a to je známe od dávnych čias. Včelí vosk musí byť bez parafínu, musí byť prečistený pomocou špeciálnej metódy, aby v zložení neobsahoval zvyšky kŕmenia, pesticídov a mnohých malých a väčších častí, ktoré včely môžu znechať.

Čistý včelí vosk vo forme vločiek ihneď po vylučovaní a zatvrdení je bielej farby, ale po trochu dlhšom styku so vzduchom zožltne. Žltý odtieň dostáva od pigmentov, ktorých pôvod je v peli.

Najväčším spotrebiteľom včelieho vosku je kozmetický priemysel.